Sukces naszych badmintonistek

W dniu 24.03.2017r. na drużynowych zawodach badmintona w ramach współzawodnictwa sportowego szkół w Częstochowie nasze uczennice zdobyły wicemistrzostwo Częstochowy .

W zawodach rozgrywanych na hali sportowej uczestniczyło 8 zespołów reprezentujących bardzo wysoki poziom sportowy . W wyrównanej rywalizacji zespołowej drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Agata Wierus kl. II a i Natalia Kwaśniak kl. III a  zajęła drugie miejsce . Mistrzostwo Częstochowy zdobył zespół z Gimnazjum nr 3, z którym nasze dziewczęta stoczyły zacięty pojedynek w finale turnieju. Wynik meczu został ustalony po emocjonującym pojedynku deblowym w którym nasze dziewczyny przegrały na przewagi 23/21, a  cały mecz  2 do 1 .

Miejsce w turnieju należy uznać za duży sukces z uwagi na wysoki poziom sportowy reprezentowany przez uczestniczki zawodów .

03.04.2017r dziewczyny będą reprezentowały naszą szkołę w zawodach rejonowych. Życzymy im powodzenia i połamania rakiety .

as