Jesteś tutaj: Start / O szkole

2016-07-14

szkoła

Jesteśmy jedynym gimnazjum w Częstochowie, które posiada klasy z oddziałami dwujęzycznymi. Oddziały te prowadzą nauczanie biologii, chemii i informatyki w językach: polskim i angielskim.W szkole istnieje też oddiał sportowy z koszykówką, jako dyscypliną wiodącą.
Szkoła dysponuje:
- nowoczesnymi pracowniami przedmiotowymi, z projektorami multimedialnymi i tablicami interaktywnymi

sala1
- specjalistyczną pracownią językową, wyposażoną w system audio i w tablicę interaktywną

jezykowa
- nową mobilną pracownią informatyczną, zakupioną ze środków budżetu partycypacyjnego

sala9
- dwoma salami gimnastycznymi

gimnastyczna
- nowoczesnym boiskiem wielofunkcyjnym

boisko
- biblioteką, świetlicą i sklepikiem

Szkoła od lat bierze udział w programach międzynarodowych, dzięki czemu nasi uczniowie mają możliwość wyjazdu do wielu krajów europejskich.
Uczniowie naszego gimnazjum zdobywają liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych i sportowych.Szkoła umieszczona jest w willowej dzielnicy miasta na prawach powiatu, stale rozwijającej się, zamieszkałej przez rodziny wielopokoleniowe. Gimnazjum mieści się w jednym budynku ze szkołą podstawową. Szkoły korzystają ze wspólnej sali gimnastycznej i stołówki.

Czytaj więcej o: Nasza szkoła