Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Świat ucznia / Samorząd

Samorząd

Artykuły

Samorząd Uczniowski

2016-07-20

Samorząd Szkolny 2016/2017
-przewodnicząca: Klaudia Krawczyk
-zastępca przewodniczącej: Weronika Parzonka
-opiekun samorządu: p. Agata Sokołowska
-fotograf samorządu: Ania Jakubas

Czytaj więcej o: Samorząd Uczniowski

Rajd Pierwszaków ? Ja to lubię !

2016-09-26

Są wydarzenia, które na długo zostają w pamięci. Ja na pewno przez wiele lat miło wspominać będę Szkolny Rajd Integracyjny, w którym uczestniczyłam w minioną sobotę

O wyprawie uczniów klas pierwszych pisze Marysia Patyk z kl. I a

Sobota. 24 września. Obudziłam się trochę wcześniej niż zwykle, bo wiedziałam, że to będzie niezwykły dzień. Dzisiaj bowiem zaplanowano „Szkolny Rajd Integracyjny”, w którym mają wziąć udział uczniowie i uczennice wszystkich klas pierwszych z „Trzynastki”. Dotarłam pod szkołę o godz. 9.00, a o 9,30 wyruszyliśmy na szlak. Naszym celem było dotarcie nad Bałtyk (oczywiście ten nasz, częstochowski), gdzie zaplanowano pieczenie kiełbasek na grillu. Oprócz tego, wuefiści zorganizowali nam dużo różnych atrakcji: takich jak gra w piłkę, badminton, czy – to była nasza inicjatywa -zabaw na piasku przy kąpielisku. Nie zabrakło też piosenek, które umilały nam wspólnie spędzony czas.
Na rajdzie nie zabrakło też fotografa, właściwie fotografki Ani, która robiła nam dużo zdjęć. To prawdziwa profesjonalistka. Zerknijcie na szkolny facebook! Są tam jej zdjęcia! Dziewczyna zna się na tym, co robi !


Pogoda nie zapowiadała się na słoneczną, a do tego droga była tak długa, że prawie każdego obtarły buty.Było też bardzo zimno. Moja koleżanka Natalia zabrała ze sobą termosik z gorącą herbatką. Ja o tym nie pomyślałam ! Trochę żałuję ! No ale, chociaż było zimno, to i tak wszyscy bawiliśmy się wspaniale.
Na rajd każdy przyniósł kiełbaskę i chleb, a niektórzy tylko chleb, który zgrillowany smakował wyśmienicie.
Była okazja, aby się poznać, pogadać ze sobą, pośmiać się i posnuć plany na przyszłość. W drodze powrotnej złapała nas wielka ulewa. Niestety, nie wszyscy pomyśleliśmy , aby zabrać ze sobą parasole, dlatego szliśmy szybko, dzięki czemu było nam cieplej. Wróciliśmy pod szkołę i każdy z nas rozszedł się w swoją stronę.
Rajd był ciekawą przygodą. Ja tak myślę i mam nadzieję, że większość pierwszoklasistów podziela moje zdanie. Może to powtórzymy ?

Marysia Patyk

 

Czytaj więcej o: Rajd Pierwszaków ? Ja to lubię !

Wszystkiego najlepszego Panowie!

2016-10-03

W piątek Samorząd Uczniowski zorganizował apel z okazji Dnia Chłopaka, Była okazja, aby dziewczęta z „Trzynastki” mogły złożyć życzenia swoim kolegom.
Były życzenia i prezenty zarówno dla uczniów, którzy uczęszczają do naszej szkoły, jak i dla nauczycieli. Ci pierwsi zostali obdarowani lizakami, nauczyciele dostali okolicznościowe kartki i długopisy.

cw

Czytaj więcej o: Wszystkiego najlepszego Panowie!

Dzień Kapcia w "Trzynastce"

2016-11-29

Na pewno każdy marzy czasami o tym żeby do pracy lub szkoły wybrać się w ukochanym miękkim obuwiu. U nas ostatnio było to możliwe. Na zdjęciu klasa IIIb- zdobywcy I miejsca pod względem ilości osób w kapciach, w nagrodę za zaangażowanie dostali torbę cukierków oraz dzień bez pytania.

Czytaj więcej o: Dzień Kapcia w "Trzynastce"

Pomagamy zwierzętom ze schroniska

2016-10-16

1 października nasze gimnazjum wspomogło coroczną zbiórkę charytatywną dla zwierząt z częstochowskiego schroniska. Uczniowie mieli możliwość przyniesienia zarówno rzeczy, które są przydatne w schronisku oraz karmy dla zwierząt. Zbieraliśmy to przez cały wrzesień. Gimnazjaliści przynieśli m.in. obroże i smycze dla psów, drapaki dla kotów, a ponadto kilkanaście kilogramów karmy. Organizatorkami zbiórki były: Klaudia Krawczyk, Weronika Parzonka, Julia Krawczyk i Natalka Kwaśniak. Dopilnowały one również, żeby zebrane produkty trafiły na Plac Biegańskiego. W poniżej załączonych linkach sami możecie zobaczyć rezultaty!
Klaudia Krawczyk, foto: S. Kurpiewski
https://www.facebook.com/events/1763502843923739/permalink/1775273976079959/
https://www.facebook.com/pg/schronisko.czestochowa/photos/…

Czytaj więcej o: Pomagamy zwierzętom ze schroniska

25.11- Międzynarodowy Dzień Misia

2016-11-27

W "Trzynastce" również obchodziliśmy Dzień Misia. W tym dniu uczniowie do szkoły mogli przynieść swoje ulubione pluszaki, z którymi niektórzy są nierozłączni od dzieciństwa, taką osobą była p. Anna Latacz- nauczycielka fizyki i EDB. "Mam go od dzieciństwa, jest tylko rok młodszy ode mnie"- opowiadała swoim uczniom.
Klaudia Krawczyk, foto: Jlia Rybak (kl.2a)

Czytaj więcej o: 25.11- Międzynarodowy Dzień Misia

Świąteczna trzynastka!

2016-12-09

30 listopada wszyscy spotkaliśmy się na warsztatach plastycznych zorganizowanych w celu integracji nauczycieli, rodziców i uczniów,  wykonywaliśmy przeróżne ozdoby świąteczne. Warsztaty w naszej szkole organizowane już kolejny rok cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. To wspaniałe że razem możemy bawić się w tak piękny sposób! Dzięki dużej liczebności osób zgromadzonych podczas warsztatów nasza szkoła pachnie świętami!

Klaudia Krawczyk

Czytaj więcej o: Świąteczna trzynastka!