Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

eTwinning

Artykuły

Nasze certyfikaty

2016-07-19

 Z dumą przedstawiamy certyfikaty jakości jakie otrzymały nasze projekty:

 

Czytaj więcej o: Nasze certyfikaty

Spotkanie z Hubertem Łęgowikiem

2016-07-19

Dnia 11 kwietnia w naszym gimnazjum mieliśmy okazję gościć zawodnika Włókniarza Częstochowa. Prawdopodobnie do tego spotkania nigdy by nie doszło, gdyby nie projekt e-Twinning, w który szkoła bardzo czynnie się angażuje. Polega on na internetowej współpracy ze szkołami z Armenii, Czech oraz Holandii i wymianie między sobą informacji na temat sportów szczególnie popularnych w danym państwie. Cały projekt ma na celu łączenie zabawy i edukacji (wszystko odbywa się po angielsku). Koordynatorką projektu jest Pani Barbara Janicka. Jednym z celów, jaki sobie postawiliśmy, było przeprowadzenie wywiadu z którymś z polskich sportowców. Biorąc pod uwagę fakt, że żużel jest w Polsce niezwykle popularny, a w Częstochowie istnieje jeden z lepszych klubów - nasz wybór padł właśnie na żużlowca.

Na spotkanie z Hubertem Łęgowikiem z ogromną chęcią przybyły nie tylko wszystkie osoby zaangażowane w projekt, ale także kilka osób spoza niego. Naszemu rozmówcy zadaliśmy kilkadziesiąt pytań, ułożonych zarówno przez naszych projektowych współpracowników, jak i przez nas samych. Nasz gość z chęcią na każde z nich odpowiedział. Mogliśmy posłuchać m.in.o początkach jego kariery, marzeniach, planach i zamierzeniach na przyszłość, jak również o jego żużlowych autorytetach i zwyczajach związanych ze sportem, który uprawia. Cała rozmowa miała bardzo przyjemny i naturalny przebieg. Po długim wywiadzie, nadeszła pora na poczęstunek, wspólne zdjęcia i autografy.
Było nam bardzo miło gościć w naszej szkole sportowca i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mieli ku temu następną okazję.
Tekst:Martyna Motyl
Zdjęcia:Manuela Bugaj

Czytaj więcej o: Spotkanie z Hubertem Łęgowikiem

Cele programu eTwinning

2016-07-19

Program eTwinning to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich.  W programie uczestniczą wszystkie kraje Unii Europejskiej oraz Turcja, Macedonia, Islandia, Norwegia i Szwajcaria. Od marca 2013 roku do programu przystępować mogą placówki z krajów Partnerstwa Wschodniego UE : Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Mołdawia, Ukraina oraz Tunezja.

Uczniowie i nauczyciele realizować mogą różnorodne projekty edukacyjne wykorzystując Internet. Komunikacja i współpraca między realizującymi wspólny projekt eTwinning odbywa się na platformie roboczej TwinSpace. Jest to wielojęzykowe narzędzie,  które może stanowić bazę do komunikacji i przeprowadzania zadań związanych z projektem, być miejscem służącym  do dzielenia się wynikami projektu lub miejscem przechowywania całej dokumentacji. Platforma ta jest bezpieczna: dostęp do niej jest chroniony hasłem i dostępny tylko dla osób zaproszonych przez administratorów projektu- nauczycieli, którzy założyli partnerstwo.

W grudniu tego roku kilkunastoosbowa grupa uczniów z naszego Gimnazjum rozpoczęła pracę nad projektem Let’s get mad about sport!

 

Cele projektu:
• pogłębienie wiedzy na temat narodowych dyscyplin sportu i osiągnięć sportowców w krajach partnerskich, 
• doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim,
• poznanie i efektywne wykorzystanie narzędzi TIK,
• nabycie umiejętności medialnych – prowadzenia wywiadów,
• rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.

W ramach projektu uczniowie zaprezentują sporty narodowe, przedstawią sportowców ze swoich krajów i ich osiągnięcia,  przygotują i przeprowadzą wywiady ze sportowcami, stworzą idealną lekcję wychowania fizycznego, oraz eTwinningowe igrzyska olimpijskie. Rozegrają także mecze według reguł przesłanych przez swoich rówieśników z krajów partnerskich.

 
 
 
 
Czytaj więcej o: Cele programu eTwinning