Archiwum wiadomości sportowych 2011-2016

Artykuły

Liga Rowerowa

2017-06-13

W dniu 09.06.2017 odbyła się II edycja Jurajskiej Ligi Rowerowej. Reprezentacja naszej szkoły liczyła 15 zawodników, którzy zajęli czołowe miejsca indywidualne:

1 miejsce Jasiakiewicz Wiktoria
2 miejsce Matuszczyk Julia
2 miejsce Musialik Wiktor
4 miejsce Wewiór Wiktoria

Zawody stały na wysokim poziomie. Czekamy na wyniki drużynowe.
J. Drzewiecki

Lekkoatletyczne sukcesy

2017-05-15

W dniu 12.05.2017 odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Częstochowy. Nasi uczniowie indywidualnie zajeli następujące miejsca:

2017-05-02

Dnia 30.03.2017r. w Hali Żużlowej w Częstochowie odbyło się rozdanie nagród dla częstochowskich sportowców za wybitne osiągnięcia sportowe w 2016 roku. Joanna Stolarska z klasy IIIa została wyróżniona przez miasto Częstochowe za wybitne osiągnięcia w sporcie w 2016 roku. Drugim wyróżnionym uczniem naszego gimnazjum był Mateusz Noga z klasy IIb. Gratulujemy!!!!

Sukces naszych badmintonistek

2017-03-29

W dniu 24.03.2017r. na drużynowych zawodach badmintona w ramach współzawodnictwa sportowego szkół w Częstochowie nasze uczennice zdobyły wicemistrzostwo Częstochowy .

W zawodach rozgrywanych na hali sportowej uczestniczyło 8 zespołów reprezentujących bardzo wysoki poziom sportowy . W wyrównanej rywalizacji zespołowej drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Agata Wierus kl. II a i Natalia Kwaśniak kl. III a  zajęła drugie miejsce . Mistrzostwo Częstochowy zdobył zespół z Gimnazjum nr 3, z którym nasze dziewczęta stoczyły zacięty pojedynek w finale turnieju. Wynik meczu został ustalony po emocjonującym pojedynku deblowym w którym nasze dziewczyny przegrały na przewagi 23/21, a  cały mecz  2 do 1 .

Miejsce w turnieju należy uznać za duży sukces z uwagi na wysoki poziom sportowy reprezentowany przez uczestniczki zawodów .

03.04.2017r dziewczyny będą reprezentowały naszą szkołę w zawodach rejonowych. Życzymy im powodzenia i połamania rakiety .

as

Brawo tenisiści stołowi!

2017-03-27

W piątek 24.03 2017 nasi uczniowie wzięli udział w II TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO IM. TADEUSZA MADEJSKIEGO. Organizatorem w/ w turnieju było Gimnazjum nr 7 w Częstochowie. Naszą szkolę reprezentowali:

1. Paola Barberis

2. Weronika Karmanska

3. Mateusz Gawin

4.Wiktor Leskiewicz

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Paola Barberis, Weronika Karmanska zajęła III miejsce. Wśród chłopców III miejsce przypadło Mateuszowi Gawinowi.

kb

Halowe sukcesy naszych lekkoatletów

2017-02-26

Nasze uczennice zajęły V miejsce drużynowo w Halowych Mistrzostwach Częstochowy Gimnazjów. Indywidualnie wicemistrzynią w rzucie piłką lekarską została Weronika Parzonka. Wśród chłopców sukces w postaci wicemistrzostwa w biegu na 300m odniósł Dominik Pindych.
jf

Wiktor Leśkiewicz II Wicemistrzem Polski w kartingu.

2017-02-14

Uczeń klasy Ia, Wiktor Leśkiewicz zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w kartingu w kategorii młodzik (9-13 lat). Zawody odbywały się przez siedem weekendów w różnych miastach na terenie Polski. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w Warszawie w dniu 07.01.2017. Gratulujemy!

KB

Sukcesy w Lidze Rowerowej

2016-10-05

W dniu 29 września odbyła się pierwsza - w tym roku szkolnym - edycja Jurajskiej Ligi Rowerowej. W zawodach wystartowali uczniowie z naszej szkoły. Jak zwykle w tych kolarskich zmaganiach rewelacyjnie zaprezentowali się uczniowie „Trzynastki”

Po olimpiadzie w Brazylii, gdzie Rafał Majka i Maja Włoszczowska heroicznie walczyli o medale, zainteresowanie kolarstwem w naszym kraju znacznie wzrosło. Zwłaszcza wśród młodzieży. Widać to było podczas pierwszych w tym roku zawodów ligi rowerowej. Do rywalizacji o prymat w mieście stawiło się blisko 400 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Gimnazjum nr 13 reprezentowała pokaźna, bo 32-osobowa grupa chłopców i dziewcząt. Z sukcesami. W gronie dziewcząt z klas drugich i trzecich (trasa 2 km) bezkonkurencyjna okazała się Julia Matuszczyk. Na podium stanął także zawodnik z klasy pierwszej Wiktor Musialik. Miał do pokonania dystans 3 km.
W pierwszej „piętnastce” zawodów znaleźli się także: Sebastian Anioł, Emil Janik i Emil Świtała.
Po jesiennej edycji Jurajskiej Ligi Rowerowej nasza szkoła – w klasyfikacji generalnej – zajmuje pierwsze miejsce.