Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Nasze sukcesy / Najnowsze

Najnowsze

Artykuły

Graficzny sukces Oli

2017-08-23

Z radością zawiadamiamy, że Ola Kłek z klasy 3a zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Śladami historii swojego miasta". Opiekunem był p. Grzegorz Nykiś. Konkurs odbył się w czerwcu, wyniki zostały ogłoszone w sierpniu. Gratulujemy naszej uczennicy (a właściwie to już absolwentce)!

Czytaj więcej o: Graficzny sukces Oli

Baśka ! Żyjesz !!!

2017-06-12

Sukces goni sukces! Spektakl „Pamiętnik narkomanki”, który przygotowały: Alicja Zaskórska (III b), Alicja Grądys (III b), Zuzanna Rabenda (III a) i Zuzanna Drosik (III a) zdobył drugie miejsce w Konkursie Małe Formy Teatralne „Młodość bez uzależnień”

 

Nasza młodzież w ostatnich tygodniach roku szkolnego 2016/2017 zasypuje szkolny sekretariat dyplomami, które udowadniają, że mamy w dzielnicy Lisiniec zdolnych gimnazjalistów. Fantastycznych nastolatków, którzy w tej szkole, pod opieką zaangażowanych w swoją pracę nauczycieli, potrafią realizować swoje marzenia i pasje.
Informatyczne, sportowe, teatralne …
W poniedziałek na Promenadzie im. Cz. Niemena w Częstochowie ogłoszono wyniki konkursu teatralnego „Młodość bez uzależnień”. Dziewczyny z „Trzynastki” zajęły w tym przeglądzie drugie miejsce. Spektakl, który przygotowały na ten konkurs, wystawiono w oparciu o prozę Barbary Rosiek.

Czytaj więcej o: Baśka ! Żyjesz !!!

Alicja najlepsza!

2017-06-09

6 czerwca nastąpiło ogłoszenie wyników XII Powiatowego Konkursu Informatycznego "Moja szkoła, moja klasa".

Z radością informujemy, że najlepszą prezentację multimedialną, która dała I miejsce, wykonała Alicja Zaskórska z klasy IIIB. Opiekunem był p. Grzegorz Nykiś. 

gn

 

Czytaj więcej o: Alicja najlepsza!

Marysia i Nikodem z nagrodami Prezydenta Miasta Częstochowy

2017-06-03

Prezydent Miasta Częstochowy nagrodził w tym roku 62. uzdolnionych uczniów częstochowskich szkół. W tym gronie znaleźli się: Nikodem Buszko i Marysia Mak z Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. I.J . Paderewskiego w Częstochowie.

Nagroda ma stanowić formę pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczniów częstochowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i  jest wyróżnieniem indywidualnym dla tych, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny ,i którzy mają znaczące osiągnięcia w nauce, pracy naukowej, artystycznej i kulturalnej.
Zarówno Marysia, jak i Nikodem na to wyróżnienie bezwzględnie sobie zasłużyli! Dlaczego? Kilka zdań wyjaśnienia. Zacznijmy od Marysi Mak. To specjalistka od języka angielskiego. Funkcjonuje  w szkolnym wolontariacie, jest mocno zaangażowana w  działalność TV 13.
Nikodem Buszko to osoba, o której nauczyciele w „Trzynastce” mówią, że jest jak mityczny król Midas. Cokolwiek zrobi, zamienia się to w złoto. Język polski, informatyka, historia, zajęcia artystyczne, sport, TV 13….Zawsze na niego można liczyć!
Nagrody naszym wychowankom wręczył prezydent Częstochowy Krzy sztof Matyjaszczyk podczas uroczystej gali z udziałem rodziców i nauczycieli, która odbyła się 30 maja w Miejskim Domu Kultury.
Marysia i Nikodem uczą się w klasie III a. Ich wychowawczynią jest p. Marta Konopa.
Gratulujemy !!!
cw, foto: http://www.czestochowa.pl/

Czytaj więcej o: Marysia i Nikodem z nagrodami Prezydenta Miasta Częstochowy

Manga? Mamy od tego specjalistkę!

2017-05-29

Bardzo miłe wiadomości dotarły do nas z Krakowa. Zuzanna Nowak z kl. III a zajęła pierwsze miejsce w konkursie literackim dotyczącym oceny prezentowanego lub emitowanego w Polsce komiksu lub filmu wykorzystującego technikę manga.

Konkurs zorganizowało XXI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza – Witkacego w Krakowie. Honorowy patronat nad imprezą objęła dyrektor Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha p. Bogna Dziechciaruk – Maj.
Niewtajemniczonym musimy w tym momencie wyjaśnić, co to jest manga. Otóż pod tą nazwą kryje się japoński komiks, który w ostatnich latach zawojował praktycznie cały świat! Prezentowany jest najczęściej w formie czarno – białej. Światową popularność manga zyskała dzięki filmom animowanym prezentowanym w każdym zakątku naszego globu.
Wróćmy jednak do konkretów. Zuzia Nowak zostawiła w pokonanym polu uczennice starsze od niej. Drugie miejsce zajęła licealistka z Kielc, trzecie – ex aequo - dwie uczennice krakowskich liceów.
Opiekunem Zuzi Nowak był p. Cezary Wachelka.
Wyniki: http://xxilo.krakow.pl/images/konkursy/mangawyniki2017.pdf
cw

Czytaj więcej o: Manga? Mamy od tego specjalistkę!

Docenili nas w Będzinie….

2017-05-30

Sypnęło sukcesami w ostatnich dniach, sypnęło !!! Uczennice „Trzynastki” odbierały w miniony piątek nagrody za udział w konkursach multimedialnych i filmowych. Doceniono także nasze gimnazjum, które kształci uczniów myślących, pomysłowych i  - to chyba ważne – niezwykle kreatywnych !


Zacznijmy od wielkiego sukcesu w Będzinie. 26 maja w będzińskim Gimnazjum nr 1 odbyło się rozstrzygnięcie XVI edycji konkursu multimedialnego „Myszkuj, surfuj, twórz”.
W tym roku hasłem przewodnim była myśl: „Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle”. Jak poinformowali nas organizatorzy, na ten konkurs wpłynęło ponad 30 prac z całego województwa śląskiego.
Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła uczennica klasy III a Zuzanna Rabenda. Przygotowała ona film „Kobiety sukcesu”. To nie koniec miłych informacji ! W Będzinie wyróżnienie otrzymała także Paola Barberis, także z kl. III a za wykonanie prezentacji o gwiazdach światowego sportu.
A teraz wisienka na torcie ! Gimnazjum nr 13 w Częstochowie otrzymało wyróżnienie dla szkoły, z której pochodziło najwięcej ciekawych prac.
Opiekunem uczniów, którzy wysłali prace do Będzina był p. Grzegorz Nykiś. Dla zainteresowanych. Poniżej zamieszczamy zwycięski film.

…i w Łodzi
Kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Lektury w kadrze” i kolejny sukces. Uczennice klasy II b: Dagmara Cichoń, Maja Cupiał i Weronika Gawrońska dostały wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie za etiudę „Dziady” wg dramatu Adama Mickiewicza. Drugoklasistki przygotowały film pod opieką p. Cezarego Wachelki.
Warto zaznaczyć, że to już drugi sukces uczennic z naszej szkoły w łódzkim przeglądzie „Lektury w kadrze”. Przed rokiem w oczach jury uznanie znalazł film „Śmierć urzędnika” zrealizowany wg noweli Antoniego Czechowa.


Tym razem jury  - jak czytamy w uzasadnieniu – doceniło: „ogrom pracy włożonej w przygotowanie, podjęcie wyzwania zmierzenia się z tekstem dramatycznym, umiejętne wykorzystanie gry światłem, stworzenie wyjątkowego nastroju oraz świadomość podjętych środków filmowych”.
Zapraszamy, zobaczcie Państwo wyróżniony film. 

cw, gn

 

 

Czytaj więcej o: Docenili nas w Będzinie….

Mistrzowie języka rosyjskiego

2017-04-05

Dmytro Myronov i Mykyto Zhuravel – po raz drugi z rzędu – uzyskali tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. W Częstochowie tytuł laureata z tego konkursu uzyskały jeszcze tylko dwie osoby.

Gratulujemy sukcesu!

ms

Czytaj więcej o: Mistrzowie języka rosyjskiego

Historyczny sukces

2017-03-21

 W XVI Międzypowiatowym Konkursie Historycznym, "Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego" organizowanym przez Gimnazjum nr 9, Muzeum Częstochowskie i Archiwum Państwowe  sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajął Nikodem Buszko a Krystian Bielecki i Mieszko Koziarz znaleźli się w gronie wyróżnionych finalistów.Opiekunem nagrodzonych był p. Piotr Zajęcki.

Czytaj więcej o: Historyczny sukces

Jesteśmy gimnazjum sukcesu!

2016-08-25

Jednym z czterech w Częstochowie! Wynika to z wyliczeń Edukacyjnej Wartości Dodanej. Informacje na ten temat można było przeczytać w częstochowskiej „Gazecie Wyborczej”

Szkoła sukcesu. Co to oznacza? Otóż to, że jest tam z powodzeniem wykorzystywany potencjał uczniów, którzy kończą szkoły podstawowe. W gimnazjach rozwijają się, powiększają swoją wiedzę i uzyskują ponadprzeciętne wyniki na egzaminach gimnazjalnych.
W „Trzynastce” nauczyciele corocznie monitorują wyniki egzaminów gimnazjalnych i starają się robić wszystko, aby wyciągnąć z tego wnioski. Dzięki temu uczymy skutecznie. Dlatego też, jak wynika z opublikowanych przez „Gazetę Wyborczą” materiałów opracowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych, lisinieckie gimnazjum jest – obok Gimnazjum nr 3, 14 i 18 – w ścisłej czołówce szkół publicznych Częstochowie. Dokładnie na drugim miejscu.

Cały artykuł można przeczytać klikając na linkhttp://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,150461,20103640,gimnazja-na-cenzurowanym-w-jakiej-kondycji-sa-czestochowskie.html

 

Edukacyjna wartość dodana w miejskich gimnazjach w Częstochowie

Gimnazjum

Przedmioty humanistyczne

Przedmioty matematyczno - przyrodnicze

Nr 1

0,1 (szkoła neutralna/sukcesu)

-1,3 (szkoła niewykorzystanych możliwości/wymagająca pomocy)

Nr 2

1,6 (szkoła sukcesu)

-2,1 (szkoła wymagająca pomocy)

Nr 3

2,4 (szkoła sukcesu)

0,7 (szkoła sukcesu)

Nr 5

-1,7 (szkoła wymagająca pomocy)

-4,8 (szkoła wymagająca pomocy)

Nr 6

-3,5 (szkoła wymagająca pomocy)

-3,9 (szkoła wymagająca pomocy)

Nr 7

0,7 (szkoła wspierająca)

-0,5 (szkoła wspierająca/wymagająca pomocy)

Nr 8

-2,2 (szkoła wymagająca pomocy)

-4,9 (szkoła wymagająca pomocy)

Nr 9

1,3 (szkoła wspierająca)

0 (szkoła neutralna/wymagająca pomocy)

Nr 10

1,6 (szkoła sukcesu)

0 (szkoła neutralna/sukcesu)

Nr 11

0,2 (szkoła wspierająca)

-1,8 (szkoła wymagająca pomocy)

Nr 12

3,2 (szkoła sukcesu)

0,4 (szkoła sukcesu/szkoła niewykorzystanych możliwości)

Nr 13

3,3 (szkoła sukcesu)

2,4 (szkoła sukcesu)

Nr 14

8,9 (szkoła sukcesu)

7,6 (szkoła sukcesu)

Nr 16

0,3 (szkoła neutralna)

-1,8 (szkoła wymagająca pomocy)

Nr 17

-0,1 (szkoła wspierająca/wymagająca pomocy)

-2,5 (szkoła wymagająca pomocy)

Nr 18

2,6 (szkoła sukcesu)

1,6 (szkoła sukcesu)

Nr 19

0 (szkołą neutralna/wymagająca pomocy)

-2 (szkoła wymagająca pomocy)

Nr 20

-0,7 (szkołą neutralna)

-0,2 (szkoła neutralna)

Nr 21

0,1 (szkoła wymagająca pomocy/wspierająca)

-1,9 (szkoła wymagająca pomocy)

Nr 22

-1,5 (szkoła wymagająca pomocy)

-2,5 (szkoła wymagająca pomocy)

Nr 23

-0,8 (szkołą wspierająca/wymagająca pomocy)

-2,5 (szkoła wymagająca pomocy)

Nr 24

-1,4 (szkoła niewykorzystanych możliwości)

1,6 (szkoła sukcesu)

Żródło. Wyborcza.pl/Częstochowa/Magazyn Częstochowa, 19.05.2016 r.

CW

Czytaj więcej o: Jesteśmy gimnazjum sukcesu!