Brawa za komentarz, gratulujemy Panowie !

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w finałowych zmaganiach konkursu przeprowadzanego w ramach Miesiąca Języka Polskiego, zorganizowanego przez Uniwersytet Jagielloński, wystąpiło dwóch uczniów „Trzynastki”: Nikodem Buszko (III a) i Michał Wilk (III b). W konkursie na komentarz zajęli trzecie miejsce !!!

Ogólnopolski konkurs organizowali: Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia, Kołem Naukowym Metodyki Polonistycznej UJ, Stowarzyszeniem Polonistów, Fundacją na rzecz Muzeum Języka Polskiego i Towarzystwem Miłośników Języka Polskiego. Na czym po polegało?
Uczniowie z całej Polski przesyłali filmy komentujące wydarzenia sportowe, kulturalne lub związane ze światem mody. Jury, do udziału w ścisłym finale, zakwalifikowało komentarz sportowy, który przygotowali Nikodem Buszko i Michał Wilk. Nasi uczniowie relacjonowali „na żywo” partię szachów błyskawicznych. Zajęli trzecie miejsce. Wygrały gimnazjalistki ze Słupska, drugie miejsce zajęły uczennice z Płocka.
Obiektywnie trzeba jednak stwierdzić, że uczniowie z naszej szkoły mieli w czasie finałowych zmagań wyjątkowego pecha. Podczas ich prezentacji (złośliwość rzeczy martwych) przez chwilę odmówił posłuszeństwa laptop. Kilkanaście sekund przerwy sprawiło, że komentarz nie był tak idealny, jak trzecioklasiści wcześniej sobie przygotowali. A mógł być !!!
Trzeba się jednak cieszyć z tego, co się ma !!! Gratulacje dla Michała i Nikodema !!! Do udziału w tym konkursie przygotowywał naszych komentatorów sportowych p. Cezary Wachelka. Film, który pokazali na konkursie, będzie można zobaczyć w najbliższym wydaniu TV 13.
cw