Polak jedzie na zakupy

W dniu 15 marca odbyła się w naszej szkole kolejna edycja powiatowego konkursu w języku angielskim i niemieckim „Polak za granicą”.

Tym razem do udziału zgłosiło się 20 uczniów z 13 szkół, zarówno z Częstochowy, jaki z regionu.  Konkurs, który odbywał się w Gimnazjum nr 13 już po raz trzeci, miał hasło przewodnie: Polak na zakupach. Tematyka, jak można się domyśleć, dotyczyła wydawania przez naszych rodaków podróżujących po świecie pieniędzy w sklepach, na bazarach i ryneczkach…

- Uważam, że konkurs nie był najtrudniejszy, ale też nie należał do łatwych – mówi uczennica „Trzynastki”, Agata Wierus z kl. II a. – Niektóre zadania sprawiły mi kłopot, ale mam nadzieję, że pomimo tych trudności wynik, który uzyskam będzie mnie satysfakcjonował.
Ranga tegorocznego konkursu znacznie wzrosła, bo po raz pierwszy zwycięzcy konkursu będą mogli swoje osiągnięcia wpisać na świadectwie. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, a sponsorowany był przez wydawnictwo Oxford University Press.
O wynikach poinformujemy niebawem!
cw