Za dziesięć miesięcy wakacje !

Jak to możliwe? Zostało jeszcze tyle olejku do opalania, słoneczko grzeje, woda w jeziorach wciąż taka cieplutka, a my musimy się zbierać do nauki? Właśnie się to stało! W czwartek – 1 września – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zameldowali się w szkole.

Ten rok szkolny również zaczęliśmy w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła. Sala gimnastyczna jeszcze nie została oddana do użytku, zatem nasza szkolna społeczność skorzystała z zaproszenia ks. Proboszcza Janusza Wojtyli i powitała pierwszy dzień nauki w świątyni przy ul. Wręczyckiej.
Kazanie wygłosił ks. Łukasz Dybowski. Mówił o tym, że warto zdobywać wiedzę, bo to w przyszłości zaprocentuje.
Powtórzył to także dyrektor naszego gimnazjum p. Maciej Wawrzaszek. Stwierdził, że czeka nas bardzo ciężki rok, bo nie wiadomo co stanie się z gimnazjami, ale zachęcał wszystkich do tego, aby sumiennie podchodzili do swoich szkolnych obowiązków. Szczególnie ciepło powitał tegorocznych pierwszoklasistów. Przekonywał, że trafili do dobrej szkoły, pod opiekę dobrych nauczycieli.
Przedstawił też wychowawców klas pierwszych: p. Ewę Maj (kl. 1 a), p. Michała Koziarza (kl. 1 b) i p. Jacka Drzewieckiego (kl. 1 c).
Później korowód złożony z uczniów, nauczycieli i rodziców przeszedł do szkoły, aby zapoznać się z planem lekcji, pobrać książki, zobaczyć, jak wypiękniały niektóre sale lekcyjne.
Niektórzy szli radośni, inni z „podkówką” na twarzy. Tych niezadowolonych pocieszamy! To tylko dziesięć miesięcy, minie to jak z bicza strzelił i … będą wakacje !!! Będzie grzało słoneczko, woda w jeziorach będzie cieplutka, no i będzie okazja do natarcia się olejkiem do opalania, który został z tego roku.
Cezary Wachelka