Wyszukiwarka

Koszykarska niedziela

W niedzielne, słoneczne popołudnie 25 września 2016 r. na boisku szkolnym Gimnazjum nr 13 w Częstochowie odbył się II Turniej Streetballa o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy Lisiniec.

Turniej został zorganizowany w ramach programu „ Młodość bez uzależnień” przez Centrum Animacji Rekreacyjno – Sportowej. Celem projektu było zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania czasu. Szkolnym koordynatorem projektu była p. Agata Sokołowska, a współorganizatorami nauczyciele wychowania fizycznego z „Trzynastki”: Katarzyna Berezińska, Jacek Drzewiecki, Janusz Ferenc. W turnieju wzięły udział zespoły złożone z obecnych uczniów naszej szkoły oraz absolwentów. Oprócz gier zespołowych został przeprowadzony konkurs rzutów za 3 pkt i konkurs rzutów osobistych.
W końcowej klasyfikacji zwyciężył zespół „ Stara Gwardia” (kapitan Kacper Celt), drugie miejsce zajął zespół „El Threepointeros” ( kapitan Dawid Gryczka), a trzecie zespół „ Eljotki” (kapitan Oskar Ferenc).
Konkurs rzutów za 3 pkt wygrał Jakub Olejnik, a konkurs rzutów osobistych Maciej Walas. Dla wszystkich drużyn ufundowano puchary , zwycięzcy konkursów otrzymali statuetki, a na wszystkich uczestników koszykarskich zmagań czekał poczęstunek.