Marzenia się spełniają!

Jest przepiękna, funkcjonalna, pachnie świeżością. O czym mowa ? O sali gimnastycznej przy ul. Wręczyckiej 111/115. Od września uczniowie naszego gimnazjum ćwiczą w miejscu, którym możemy pochwalić się przed całym miastem

Na kapitalny remont sali gimnastycznej czekaliśmy długo. Doczekaliśmy się w tym roku szkolnym. Już od początku września będzie ona służyła naszym uczniom i nauczycielom do realizacji zajęć wychowania fizycznego.
W czwartek 21.09.2016 r. w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia sali gimnastycznej przy SP 13 i Gimnazjum nr 13. W uroczystości otwarcia wzięli udział liczni goście z Panem Prezydentem Miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem na czele oraz Naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Michałem Koniecznym i Naczelnikiem Wydziału Edukacji Magdaleną Dębską.
Po przemówieniu prezydenta oraz błogosławieństwie i poświęceniu sali przez ks. proboszcza Janusza Wojtylę nastąpiło tradycyjne przecięcie wstęgi. I tak oto spełniły się wieloletnie marzenia uczniów i nauczycieli - mamy piękną i nowoczesną salę gimnastyczną. Należy teraz wierzyć w to, że lepsze warunki zachęcą młodzież do większej aktywności ruchowej, a nauczyciele osiągną wspaniałe rezultaty swojej pracy.
Maciej Wawrzaszek