Zagraliśmy, zaśpiewaliśmy dla Amelki

Nasza uczennica – Amelka Jagielska – po ciężkim wypadku powoli dochodzi do sił. Z myślą o niej – w środę 21 grudnia - zorganizowaliśmy w „Trzynastce” przedstawienie bożonarodzeniowe i minikoncert kolęd.

To trzeba głośno powiedzieć! Inicjatywa, aby zrobić imprezę i poprosić o wsparcie dla uczennicy klasy pierwszej „b” wyszła od jej koleżanek i kolegów. Na początku Marta Strzelecka z kl. III c nagrała film z życzeniami dla Amelki, później zrodziła się idea, aby szkolne jasełka oraz koncert kolęd, na który serdecznie zapraszamy 11 stycznia, były organizowane, by pomóc w rehabilitacji pierwszoklasistki. Koncert kolęd przed nami, o jasełkach piszemy poniżej….

W środę, 21 grudnia na szkolnej scenie zaprezentowali się uczniowie klasy I a: Bruno Jarzyński, Maja Kozieł, Antoni Nowacki, Kinga Proszkowska, Laura Szymanek i Wiktoria Wewiór. Zaprezentowali moralitet „O innym (świętym?) Mikołaju”. Był to spektakl o dziewczynce, która wierzyła w św. Mikołaja. I w to, że ludzie powinni nieść pomoc innym. I pamiętać o tym, że warto szerzyć dobro! Bo to procentuje! Uczniom klasy I a pomagał w przygotowaniu tego spektaklu p. Cezary Wachelka.
Później kilka kolęd zaśpiewała Klaudia Grobelak z kl. III b. Było pięknie, nastrojowo, niepowtarzalnie! W jednej z kolęd Klaudię wspomogłaWeronika Radosz z kl. I a. Do występu przygotowywała je p.Iwona Czank.
cw