Kim będę w przyszłości?

W II Powiatowym Konkursie „Moja pasja, mój zawód” wzięły udział dwie uczennice z naszego gimnazjum: Oliwia Tatarkiewicz i Julia Drab (obie z kl. III a). Ta druga otrzymała wyróżnienie !

Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 12 w Częstochowie.  Składał się on z dwóch etapów: I  etap – praca plastyczna płaska lub przestrzenna, II etap – prezentacja zawodu.
Ideą  konkursu było rozbudzenie w uczniach świadomości planowania ścieżki dalszego kształcenia, ukazanie roli zainteresowań w samopoznaniu oraz możliwości wykorzystania własnych pasji w planowaniu ścieżki kariery zawodowej. Młodzież miała możliwość wymiany wiedzy na temat prezentowanych przez siebie zawodów. Prezentacje uwzględniały predyspozycje ucznia w zakresie: uzdolnień, zainteresowań, motywacji, tradycji rodzinnych, stanu zdrowia.

Tworzone przez uczniów prace plastyczne sprzyjały rozwojowi kreatywności, wrażliwości estetycznej i aktywności twórczej poprzez zastosowanie różnych technik plastycznych.
ip