Lekcja biologii na żywo – gady.

W dniu 2 listopada w naszej szkole uczniowie 5-ciu klas mieli okazję zobaczyć i dotknąć jedne z ciekawszych zwierząt. Najbardziej zainteresował ich pyton królewski oraz bardzo wrażliwa jego forma albinotyczna. Węże żyjące w naturalnych warunkach w Polsce są pod ochroną, dlatego gatunki hodowlane cieszą się dużym zainteresowaniem. Młodzież dowiedziała się jak można rozpocząć hodowlę, jakie należy stworzyć optymalne warunki oraz zobaczyła gatunki o mniejszych wymaganiach dla początkujących hodowców.
Uczniowie uzyskali informacje na temat odżywiania się węży, zobaczyli wylinkę a także informacje o zagrożeniu tych zwierząt w ich naturalnym środowisku.
W grudniu odbędzie się konkurs biologiczny, poświęcony kręgowcom, na który zapraszamy zainteresowanych uczniów.

Barbara Moroz

foto: Julia Oleśkiewicz