Szanowni Państwo! Mieszkańcy dzielnicy Lisiniec! Przyjaciele naszej szkoły!

W imieniu swoim oraz moich nauczycieli i uczniów Gimnazjum nr 13 w Częstochowie zwracam się do Państwa z gorącą prośbą. Już niebawem kolejne głosowanie na zadania mające zostać zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Tym razem wraz z przewodniczącą Rady Dzielnicy Lisiniec p. Justyną Curran oraz Szkołą Podstawową nr 13 pragniemy zachęcić Państwa do oddania głosu na budowę bieżni i skoczni w dal przy szkołach mieszczących się przy ul. Wręczyckiej 111/115.
      Dzięki Państwa wsparciu w Gimnazjum nr 13 działa od dwóch lat mobilna pracownia multimedialna, Dzięki niej uczniowie „Trzynastki” mają możliwość uczyć się na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem informacji, które opublikowane są w internecie. Liczne sukcesy naszych wychowanków w konkursach informatycznych są realnym potwierdzeniem tego, że Państwa głos na tę pracownię był przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”.

Teraz będziemy walczyć o to, aby przy Gimnazjum nr 13 i SP nr 13 powstała bieżnia i skocznia w dal. Budowa bieżni będzie wspaniałym dopełnieniem warunków sportowo – rekreacyjnych przy wielofunkcyjnym boisku, które to zostało oddane do użytku dwa lata temu.
      Korzystać z niej będą mogli nie tylko uczniowie  naszej szkoły, także Ci, którzy uwielbiają „na sportowo” spędzać wolny czas. Ta inwestycja pomoże nie tylko uczniom lisinieckich szkół, będzie odpowiedzią na potrzeby wielu z mieszkańców dzielnicy. Jest wśród nas mnóstwo osób, które uprawiają jogging, nordic walking, spacerują i kochają aktywny tryb życia. Miejsc do zagospodarowania , aby „zdrowo spędzać czas” na Lisińcu nie ma zbyt wiele. Dlatego też taką inwestycję, która umożliwi mieszkańcom naszej dzielnicy na aktywne spędzanie wolnego czasu, uważamy za niezbędną.
      Bardzo serdecznie zachęcam do poparcia tego projektu! Warto zagłosować, by w naszej dzielnicy pojawił się kolejny obiekt sportowy, z którego każdy mieszkaniec Lisińca będzie mógł skorzystć.

Serdecznie zapraszam !
                               Maciej Wawrzaszek
              Dyrektor Gimnazjum nr 13 w Częstochowie

Jak głosować ?
 - Głosowanie odbędzie się w dniach 22 – 30 października w SP nr 13 w Częstochowie, ul. Wręczycka 111/115.
 - Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Częstochowy, który w dniu oddania głosu skończył 13 lat.
 - Głosować można na trzy sposoby:
a. przez internet za pomocą aplikacji internetowej do głosowania:
 - na stronie internetowej www. konsultacje.czestochowa.pl :
 - w infomatach miejskich
b. za pośrednictwem poczty, wysyłając kartę do głosowania pobraną ze strony
www.konsultacje.czestochowa.pl na adres: Urząd Miasta Częstochowy,  ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa.
c. W Szkole Podstawowej nr 13 w Częstochoiwie i i Gimnazjum nr 13 w Częstochowie.
d. W budynkach UM Częstochowy, ul. Śląska 11/13 i Focha 18/21, pok. 29, 32.

Zapamiętaj
Nr 30. Budowa bieżni przy SP nr 13 w Częstochowie i Gimnazjum nr 13 w Częstochowie