Wracaj do zdrowia, wracaj do nas…

W piątkowe przedpołudnie – 13 stycznia - w gabinecie dyrektora Gimnazjum nr 13 w Częstochowie Amelka Jagielska, nasza uczennica, która wraca do zdrowia po ciężkim wypadku, dostała dużą paczkę z prezentem. Prezentem od kolegów i koleżanek, nauczycieli, rodziców uczniów „Trzynastki”  i społeczności dzielnicy Lisiniec.

Kiedy gimnazjalistka z klasy pierwszej uległa wypadkowi i wiadomo było, że jest z nią źle, jako pierwsi pomoc zdeklarowali nasi uczniowie. „Musimy coś zrobić” – nawoływali  w rozmowach ze swoimi nauczycielami….
Nauczyciele zareagowali błyskawicznie. W mgnieniu oka zrodził się plan działania. Słowa zostały przekute w czyn.
Na początku były szkolne jasełka i minikoncert kolęd pod hasłem „Gramy dla Amelki”. Później grupka przyjaciół Amelki mówiła o tym, że potrzebne jest wsparcie dla pierwszoklasistki pod kościołem pw. św. Piotra i Pawła w Częstochowie.
I wreszcie zorganizowaliśmy cuuuudowny  koncert kolęd, który nazwaliśmy „Zaśpiewamy dla Amelki”. Koncert odbył się w środę (11 stycznia). Dwa dni później nasz prezent – niespodziankę wręczyliśmy pierwszoklasistce i jej ojcu.
 - Wracaj do zdrowia i wracaj do nas – mówił wręczając naszej uczennicy paczkę p. Maciej Wawrzaszek, dyrektor szkoły.  – Chcemy, abyś wiedziała, że zawsze na nas można liczyć. Masz tu przyjaciół !!!
Podczas tego spotkania obecne były osoby szczególnie zaangażowane w pomoc dla naszej uczennicy: p. Iwona Czank, p. Joanna Nagel, p. Agata Sokołowska, p. Michał Koziarz, p. Grzegorz Nykiś i p. Cezary Wachelka. Zjawili się także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z przewodniczącą Klaudią Krawczyk na czele.
Amelka i jej tata dziękowali za paczkę, a my – uczniowie i nauczyciele z „Trzynastki”  - już zaczynamy myśleć o tym, co by tu wykombinować, aby jeszcze tej dziewczynie pomóc!
cw