Pieśń niosła się daleko, aż po niebiosa….

O czym mogą świadczyć kilkuminutowe brawa na stojąco? O tym, że koncert podobał się! Niezwykle! A trzykrotne bisowanie? O tym, że widzowie docenili artyzm i wyjątkowe przesłanie imprezy! 11 stycznia nasz szkolny chór wraz z zaproszonymi gośćmi zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy. Zaśpiewał dla Amelki Jagielskiej!

Na początku były słowa: „Musimy pomóc”. Później „iskra” i cel, idea, którą należało wdrożyć w życie. Pomożemy, bo wiemy, że pomoc jest niezbędna. Na początku były jasełka, później uśmiechy od naszych gimnazjalistek do wiernych pod kościołem pw. ś. Piotra i Pawła w Częstochowie. I wreszcie niesamowity, wyjątkowy, genialny… koncert kolęd w sali gimnastycznej. Koncert, który mógłby być pokazywany w największych filharmoniach świata. Bo był przecudny i wzruszył każdego, kto tylko w środę, 11 stycznia pojawił się w „Trzynastce|”…Były łzy, wiwaty i ukłony do pasa…
   Taką mamy zdolną młodzież, takie widowisko specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy !

„Rodzice, absolwenci, uczniowie….”
   Był wstęp, teraz relacja. Już bez zbędnych słów. Początek koncertu to wystąpienie P. Dyrektora. Zaśpiewał utwór: Jest taki dzień”, powiedział kilka słów i zaprosił na dalszy ciąg imprezy, która obfitowała w sporo niezwykłych niespodzianek.
   Jakich niespodzianek? Wyjątkowych! Zaśpiewali i zagrali nasi absolwenci! Na nich zawsze można polegać!  Chociaż opuścili mury szkoły kilka lat temu, to wracają i wspomagają nas podczas każdej większej imprezy. Byli z nami: Natalia Korbiak, Julia Buszko, Iga i Wiktoria Socha, Julia Celban, Krzysztof Cybulski i Szymon Jędryka. Julia Celban i Julia Buszko zagrały także na skrzypcach z naszymi uczennicami: skrzypaczką Julią Curran, skrzypkiem Mieszkiem Koziarzem i fagocistką Wiktorią Musiał.  Na gitarach grali: Wiktoria Parzonka i Krzysztof Cybulski.
   Trzynaście pięknych, poruszających kolęd. Co jedna, to śliczniejsza. Nie można wskazać tej, która była perfekcyjnie zaśpiewana, chociaż piszącemu te słowa (a niech tam, niech wszyscy wiedzą) łzy pociekły po policzkach, gdy na scenie stanęły: Oliwia Szymańska i Sara Boral. „Mizerna ,cicha…” w ich wykonaniu to arcydzieło!. I każde inne słowo jest zbędne!
   Na scenie pojawili się też rodzice. Dla zgromadzonych widzów kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie” zaśpiewała p. Wioletta Ciszewska. Jedno zdanie komentarza aż ciśnie się na usta: ciarki po skórze przechodziły!
    Kolejna niespodzianka. Zaśpiewali też wspólnie nauczyciele.i rodzice. Do wykonania kolędy „Przybieżeli do Betlejem” wyszli: p. Maciej Wawrzaszek, p. Anna Latacz, p. Elżbieta Kaczmarek, p. Mariola Wolska, ks. Łukasz Dybowski, ks. Piotr Klekociński  p. Janusz Ferenc, p. Katarzyna Berezińska oraz (rodzice) p. Wioletta Ciszewska i p. Katarzyna Błoch.
Było też duet, Jedną z polskich kolęd zaśpiewali ks. Łukasz i p. Iwona Czank. Trzyminutowe oklaski i domaganie się bisu świadczyły o tym, że ta ich interpretacja podobała się. Podobała się bardzo!

Amelka! Wracaj do zdrowia !
   Nauczycieli i uczniów, którzy pojawili się na koncercie kolęd w dniu 11 stycznia w „Trzynastce” najbardziej cieszyło to, że na widowni zasiadła Amelka Jagielska – uczennica kl. pierwszej, która po ciężkim wypadku powoli wraca do zdrowia. Dla niej śpiewaliśmy, o niej myśleliśmy każdego dnia, gdy rozpoczynaliśmy próby do tego przedsięwzięcia.
   Amelko ! Wracaj do zdrowia. Czekamy na Ciebie !
Koncert przygotowała p. Iwona Czank. Dekoracje wykonała p. Joanna Nagel. Tak mógłbym zakończyć ten artykuł. Ale nie zakończę. Potrzebne jest jeszcze kilka słów. Iwona. To było arcydzieło! Były brawa na stojąco, a ja kłaniam się w pas w uznaniu za to, co usłyszałem i zobaczyłem.

Cezary Wachelka