Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Mamy nowy Samorząd Uczniowski

W tym roku szkolnym w skład Samorządu Uczniowskiego wejdą zarówno przedstawiciele Gimnazjum nr 13, jak i reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 13. Będą pracować wspólnie, aby – w trudnym dla wszystkich okresie transformacji – nikt nie zapomniał o tym, że uczeń w szkole ma też coś do powiedzenia !

W SP nr 13 wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się w minionym tygodniu. Kandydaci próbowali uzyskać wsparcie poprzez rozmowy z kolegami i koleżankami z macierzystych klas, przygotowywali plakaty wyborcze, drukowali autorskie ulotki, zawzięcie przekonywali swoich rówieśników, że warto na nich oddać głos.
W Gimnazjum nr 13 sprawa była jasna. Kadencja Klaudii Krawczyk z kl. III a (na zdjęciu druga z prawej) trwać będzie aż do czerwca i nie było najmniejszego sensu cokolwiek zmieniać. Tym bardziej, że Klaudia ma sporo pomysłów na to, aby SU funkcjonował w taki sposób, by każdy uczeń czuł, że „Trzynastka” to właśnie jego szkoła…
W podstawówce uznanie szkolnej społeczności zdobyli: Hania Szmidt z kl. V a oraz Franciszek Barczyński z kl. VI a.
 - Są to fantastyczni młodzi ludzie, którzy mają inicjatywę – mówi opiekunka Samorządu Uczniowskiego Luiza Wachelka. – Mam nadzieję, że ich pomysły, które będą przedstawiać, uda się nam wdrożyć w życie. Na razie czeka nas mnóstwo pracy. Przed nami Dzień Chłopaka, impreza, która pokaże, czy ten nasz nowy samorząd da sobie radę. Ja w nich wierzę !!!
Luiza Wachelka, współpraca cw