Koniec wakacji ! Rozpoczynamy naukę!!

Zmiany, zmiany, zmiany…Właśnie tak rozpoczął się nowy rok szkolny w szkole przy ul. Wręczyckiej 111/115. Nowy dyrektor, pierwszy raz po bardzo, bardzo długiej przerwie pojawiają się w grupie uczniów lisinieckiej placówki siódmoklasiści, są też nowe cele i wyzwania….

Nie pierwszego, ale czwartego wrześniaszkolna społeczność „Trzynastki” zameldowała się rankiem w szkole, aby zacząć rok szkolny 2017/2018. Będzie to czas wyjątkowy, gdyż – w związku z wdrażaną właśnie reformą szkolnictwa -  nastąpiło połączenie wygaszanego Gimnazjum nr 13 w Częstochowie ze Szkołą Podstawową nr 13 w Częstochowie.
   Na czele tych dwóch placówek stanął p. Maciej Wawrzaszek. Przez ostatnie lata był dyrektorem lisinieckiego gimnazjum. Przez najbliższy rok szkolny będzie on kierował pracą nauczycieli uczących dzieci i młodzież zarówno w podstawówce jak i gimnazjum.
 - Będzie to trudny rok z uwagi na zmiany systemowe i organizacyjne. Wynikają one z faktu wprowadzenia reformy oświaty i zmiany na stanowisku dyrektora szkoły – mówił p. M. Wawrzaszek  podczas uroczystej akademii inaugurującej początek roku szkolnego w obu lisinickich placówkach. – Będzie to rok pełen wielkich zmian i wielkich oczekiwań. Ja, jak zawsze, jestem pełen optymizmu.
   Reforma edukacji to chwila wielkich zawirowań. Do tych przemian trzeba będzie się – mentalnie – przygotować. Co należy zrobić, aby, zarówno uczniowie, rodzice,  jak i nauczycie – mieli powody do optymizmu i satysfakcję z tego, co dzieje się w ich placówce oświatowej ?
 - Szkoła to nie tylko podręczniki, daty, wzory i regułki, które po kilku dniach mogą zostać zapomniane – podkreślił podczas rozpoczęcia roku szkolnego nowy dyrektor „Trzynastki” p. M. Wawrzaszek. – Szkoła to przede wszystkim zaangażowanie, zarówno uczniów, jaki i nauczycieli. Życzę zatem, aby nam wszystkim nie zabrakło zapału i szkolnego entuzjazmu w poszukiwaniu najlepszej drogi do rozwoju.
   Po akademii rozpoczynającej rok szkolny 2017/2018 wszyscy uczniowie  „Trzynastki” udali się na spotkanie z wychowawcami klas.  Być może, po tej akademii,  w ich głowach pojawiła się nutka niepewności i nurtujące pytanie, czy: „Damy radę ?”
W imieniu wszystkich nauczycieli SP nr 13 i Gimnazjum nr 13 odpowiadam: „DAMY RADĘ !!!”
Cezary Wachelka