Pomagamy potrzebującym

W „Trzynastce” prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu. Ostatnio nasi uczniowie zbierali środki na pomoc dzieciom niepełnosprawnym.

Uczniowie naszego Gimnazjum w dniach 16-18 września w markecie Simply przy ulicy Leśnej 4 w Dźbowie udzielali się jako wolontariusze dla ogólnopolskiej organizacji charytatywnej "Promień Nadziei".
Celem zbiórki było zebranie funduszy na pomoc dzieciom niepełnosprawnym, sfinansowanie rehabilitacji oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Ochotnicy, którzy podzielili się na grupy, przy kasach pakowali zakupy stojąc z puszkami przeznaczonymi na datki. Odzew społeczeństwa na tę aktywność charytatywną był zaskakująco pozytywny. Ludzie nie przechodzili obojętnie i z szacunkiem odnosili się do wolontariuszy jak i samego zamysłu akcji.
Na koniec chciałabym podziękować Pani Marcie Konopie, dzięki której nasi uczniowie mogli wziąć udział w tym przedsięwzięciu i oczywiście wolontariuszom. Mamy nadzieję że nasza szkolna społeczność dalej z takim pozytywnym nastawieniem będzie realizować się w tego rodzaju akcjach.
Zuzia Nowak III a.