Baśka ! Żyjesz !!!

Sukces goni sukces! Spektakl „Pamiętnik narkomanki”, który przygotowały: Alicja Zaskórska (III b), Alicja Grądys (III b), Zuzanna Rabenda (III a) i Zuzanna Drosik (III a) zdobył drugie miejsce w Konkursie Małe Formy Teatralne „Młodość bez uzależnień”

Nasza młodzież w ostatnich tygodniach roku szkolnego 2016/2017 zasypuje szkolny sekretariat dyplomami, które udowadniają, że mamy w dzielnicy Lisiniec zdolnych gimnazjalistów. Fantastycznych nastolatków, którzy w tej szkole, pod opieką zaangażowanych w swoją pracę nauczycieli, potrafią realizować swoje marzenia i pasje.
Informatyczne, sportowe, teatralne …
W poniedziałek na Promenadzie im. Cz. Niemena w Częstochowie ogłoszono wyniki konkursu teatralnego „Młodość bez uzależnień”. Dziewczyny z „Trzynastki” zajęły w tym przeglądzie drugie miejsce. Spektakl, który przygotowały na ten konkurs, wystawiono w oparciu o prozę Barbary Rosiek.

Premiera tego przedstawienia miała miejsce w czerwcu 2016 roku. W czerwcu 2017 roku, ze względu na regulamin konkursu, spektakl musiał być krótszy. O pół godziny. Trudno było to z
realizować, ale udało się! Dziewczyny stanęły na wysokości zadania ! Zajęły drugie miejsce w grupie gimnazjów. Nagrody wręczali im: Prezydent Miasta Częstochowy p. Krzysztof Matyjaszczyk oraz Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy p. Andrzej Szewiński.
Uczennicom z Gimnazjum nr 13 pomagał w przygotowaniu tego spektaklu p. Cezary Wachelka.
P.S.
Na koniec maleńka dygresja. Kiedy wracaliśmy już z wręczenia nagród do szkoły, raz za razem, nasze aktorki, przebijając się przez tłum widzów, nagradzane były gromkimi brawami ! Co chwilę dziewczyny mogły usłyszeć głośne „Baśka, żyjesz !”
I to było piękne !
cw