Marysia i Nikodem z nagrodami Prezydenta Miasta Częstochowy

Prezydent Miasta Częstochowy nagrodził w tym roku 62. uzdolnionych uczniów częstochowskich szkół. W tym gronie znaleźli się: Nikodem Buszko i Marysia Mak z Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. I.J . Paderewskiego w Częstochowie.

Nagroda ma stanowić formę pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczniów częstochowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i  jest wyróżnieniem indywidualnym dla tych, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny ,i którzy mają znaczące osiągnięcia w nauce, pracy naukowej, artystycznej i kulturalnej.
Zarówno Marysia, jak i Nikodem na to wyróżnienie bezwzględnie sobie zasłużyli! Dlaczego? Kilka zdań wyjaśnienia. Zacznijmy od Marysi Mak. To specjalistka od języka angielskiego. Funkcjonuje  w szkolnym wolontariacie, jest mocno zaangażowana w  działalność TV 13.
Nikodem Buszko to osoba, o której nauczyciele w „Trzynastce” mówią, że jest jak mityczny król Midas. Cokolwiek zrobi, zamienia się to w złoto. Język polski, informatyka, historia, zajęcia artystyczne, sport, TV 13….Zawsze na niego można liczyć!
Nagrody naszym wychowankom wręczył prezydent Częstochowy Krzy sztof Matyjaszczyk podczas uroczystej gali z udziałem rodziców i nauczycieli, która odbyła się 30 maja w Miejskim Domu Kultury.
Marysia i Nikodem uczą się w klasie III a. Ich wychowawczynią jest p. Marta Konopa.
Gratulujemy !!!
cw, foto: http://www.czestochowa.pl/