Docenili nas w Będzinie….

Sypnęło sukcesami w ostatnich dniach, sypnęło !!! Uczennice „Trzynastki” odbierały w miniony piątek nagrody za udział w konkursach multimedialnych i filmowych. Doceniono także nasze gimnazjum, które kształci uczniów myślących, pomysłowych i  - to chyba ważne – niezwykle kreatywnych !

Zacznijmy od wielkiego sukcesu w Będzinie. 26 maja w będzińskim Gimnazjum nr 1 odbyło się rozstrzygnięcie XVI edycji konkursu multimedialnego „Myszkuj, surfuj, twórz”.
W tym roku hasłem przewodnim była myśl: „Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle”. Jak poinformowali nas organizatorzy, na ten konkurs wpłynęło ponad 30 prac z całego województwa śląskiego.
Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła uczennica klasy III a Zuzanna Rabenda. Przygotowała ona film „Kobiety sukcesu”. To nie koniec miłych informacji ! W Będzinie wyróżnienie otrzymała także Paola Barberis, także z kl. III a za wykonanie prezentacji o gwiazdach światowego sportu.
A teraz wisienka na torcie ! Gimnazjum nr 13 w Częstochowie otrzymało wyróżnienie dla szkoły, z której pochodziło najwięcej ciekawych prac.
Opiekunem uczniów, którzy wysłali prace do Będzina był p. Grzegorz Nykiś. Dla zainteresowanych. Poniżej zamieszczamy zwycięski film.

…i w Łodzi
Kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Lektury w kadrze” i kolejny sukces. Uczennice klasy II b: Dagmara Cichoń, Maja Cupiał i Weronika Gawrońska dostały wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie za etiudę „Dziady” wg dramatu Adama Mickiewicza. Drugoklasistki przygotowały film pod opieką p. Cezarego Wachelki.
Warto zaznaczyć, że to już drugi sukces uczennic z naszej szkoły w łódzkim przeglądzie „Lektury w kadrze”. Przed rokiem w oczach jury uznanie znalazł film „Śmierć urzędnika” zrealizowany wg noweli Antoniego Czechowa.

Tym razem jury  - jak czytamy w uzasadnieniu – doceniło: „ogrom pracy włożonej w przygotowanie, podjęcie wyzwania zmierzenia się z tekstem dramatycznym, umiejętne wykorzystanie gry światłem, stworzenie wyjątkowego nastroju oraz świadomość podjętych środków filmowych”.
Zapraszamy, zobaczcie Państwo wyróżniony film.

cw, gn