Wyszukiwarka

Grali, aż miło….

4 czerwca w niedzielne popołudnie na boisku szkolnym Gimnazjum nr  13 odbył się IV Dzielnicowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Rady Dzielnicy Lisiniec.

Integrująca środowisko lokalne impreza została zorganizowana przez nauczycieli i dyrekcje szkoły w ramach programu profilaktycznego „Młodość bez uzależnień”.Działające w szkole Centrum Animacji Rekreacyjno-Sportowej” po raz kolejny realizuje program mający na celu aktywizowanie młodzieży, tworzenia warunków do zdrowego spędzania wolnego czasu i promowanie kultury fizycznej.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów. Wiek zawodników od 14 do 72 lat ( tyle lat miał bowiem najstarszy uczestnik turnieju).

Poziom sportowy bardzo wysoki. Duża grupa kibiców, która przybyła na boisko miała co oglądać. Piękne bramki, brawurowe akcje i parady bramkarskie. A do tego grill, kawiarenka, muzyka, aż miło. Z uwagi na załamanie pogody finały musieliśmy rozegrać na sali gimnastycznej, ale i to nie zepsuło całej imprezy. Zwycięstwo w finale po rzutach karnych zapewnił sobie zespół Pogoni Lisiniec, drugie miejsce zajął zespół Rakieta Turbo Diesel, a trzecie Janusze Footballu.Najlepszym strzelcem został Radosław Karasiński- 9 bramek, a MVP turnieju Kacper Śledziona.Puchary, statuetki i dyplomy wręczała Pani Justyna Curran oraz organizatorzy turnieju.

Dziękując wszystkim za udział, a nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie imprezy wyrażam nadzieję na kolejne spotkanie za rok.

M. Wawrzaszek, foto: Z. Rabenda