Kocyki, słoneczko, grill…

…w taki sposób szkolna społeczność „Trzynastki” spędziła Dzień Dziecka. Luz, trochę ruchu na świeżym powietrzu, oderwanie się od zeszytów, książek, prac domowych i pytania. 1 czerwca w Gimnazjum nr 13 w Częstochowie zajęć dydaktycznych nie było!

W planach był rajd. Tak, jak dwa lata temu i przed rokiem. Ale koniec końcem, w czwartkowe przedpołudnie, zapadła ostateczna decyzja. Zostajemy w szkole ! Właściwie na placu szkolnym, bo pogoda i „piękne okoliczności przyrody” sprawiły, że każdy marzył o tym, aby spędzić ten czas na łonie natury.
Nauczyciele wychowania fizycznego postarali się, aby każdy, kto miał tylko na to ochotę, mógł upiec sobie kiełbaskę na grillu, zadbali o plastikowe sztućce, talerzyki, musztardę i ketchup.
Było nagłośnienie i kto chciał, to mógł potańczyć. Były wreszcie piłki dla tych spragnionych ruchu.
Jedną z atrakcji, którą przygotowano na Dzień Dziecka dla uczniów naszego gimnazjum, był pokaz mody ekologicznej. Startowali w nim przedstawiciele wszystkich klas. Miło nam poinformować, że wygrała Weronika Parzonka z kl. III c. Jej wykonana z papieru kreacja zyskała uznanie nie tylko w oczach jury, ale wzbudziła zachwyt całej społeczności szkolnej !
cw