Gdzie po gimnazjum ?

Przed naszymi trzecioklasistami trudny czas. Muszą niebawem wybrać szkołę ponadgimnazjalną, w której będą kontynuować naukę. Z myślą o nich zorganizowaliśmy targi edukacyjne.

W czwartek, 6 kwietnia, nasze gimnazjum było gospodarzem IV wiosennych Targów Edukacyjnych. Sporo częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zawodówek) wysłało do nas swoich przedstawicieli, by zachęcić gimnazjalistów do wybrania właśnie ich w nowym roku szkolnym.
Nastolatkowie z „Trzynastki” oraz innych gimnazjów mogli zadawać pytania dotyczące nauki, życia szkolnego czy wymagań, jakie należy spełnić, aby dostać się do danej placówki.
Interaktywne stoiska, pokazy, konkursy i zabawy sprawiały, że na targach edukacyjnych panowała ciepła i luźna atmosfera. W reklamowaniu swoich szkół także wzięło udział wielu naszych absolwentów. Wszyscy dobrze się bawili, rozmawiali, nawiązywali nowe znajomości a przy tym zdobywali cenne informacje naprowadzające ich na wybór odpowiedniej szkoły. A czas wyboru tuż-tuż...
M. Mak IIIa