Uczniowie klas drugich prezentowali projekty

Każdy uczeń gimnazjum zobowiązany jest do tego, aby zrealizować projekt edukacyjny. W „Trzynastce” jest to zadanie dla drugoklasistów.

Obrona projektów miała miejsce w naszej szkole w poniedziałek, 3 kwietnia. Uczniowie klas drugich mieli zaprezentować przed komisją pracę, którą wykonali w grupach (kilkuosobowych). Pracę, którą realizowali przez określony czas, wspólnie z kolegami i koleżankami pod okiem nauczycieli.
Teraz konkrety. Były powody do zadowolenia. Niektóre projekty przygotowane przez naszych uczniów były na poziomie, których nie powstydziliby się wykładowcy szkół wyższych. Brawa na stojąco!
Ale – obiektywnie też trzeba stwierdzić – pojawiły się i takie, których nie można było zaliczyć. Na szczęście, tu należy podkreślić dobitnie, na palcach jednej ręki można wyliczyć tych, którzy podeszli do realizacji projektu w sposób nieprofesjonalny. O nich jedno zdanie. Będą mieli szansę na poprawkę.
Tym, którzy zaliczyli, gratulujemy. Dobra robota, Panie i Panowie !
cw